Nie ma szans na szybką aktualizację rozkładów jazdy PKP wiszących na dworcach. Z żółtych tabelek, na których godziny odjazdów poprawiane są długopisem, podróżni nie są w stanie dowiedzieć się, o której godzinie odjeżdża ich pociąg. Niezbyt szybko to się zmieni.

Wszystko dlatego, że Intercity i inni przewoźnicy nie nadążają za remontami, które prowadzą Polskie Linie Kolejowe – skarży się szef spółki Czesław Warsewicz: To jest uciążliwość, którą my i nasi podróżni odczuwamy. Nie ma złotego środka na to.

Przed podróżą można zajrzeć na stronę internetową przewoźnika. Niestety, zdarza się, że informacje ze strony nie pokrywają się z rozkładem wiszącym na dworcu. Co innego też o tym samym pociągu "mówi" dotychczasowa infolinia. To roztrojenie jaźni ma szansę się rozrosnąć, ponieważ uruchomiono kolejny numer telefonu. Będziemy się temu nowemu przedsięwzięciu kolejarzy bacznie przyglądać.

Numer infolinii Intercity, gdzie możecie sprawdzić rozkład pociągu to: 0801 022 007. Pytajcie, sprawdzajcie i dajcie nam znać jak działa. Piszcie na fakty@rmf.fm lub dzwońcie na gorącą linię: 0600 700 800.