Rząd i Kancelaria Prezydenta uzgodniły ostatnie szczegóły dotyczące wizyty amerykańskiej sekretarz stanu. Condoleezza Rice ma podpisać umowę o budowie tarczy antyrakietowej w naszym kraju. Nastąpi to w środę w Kancelarii Premiera.

Z sekretarz stanu USA spotka się i prezydent, i premier. Po każdym spotkaniu będzie konferencja prasowa, a najważniejsza ceremonia odbędzie się w obecności Donalda Tuska i Lecha Kaczyńskiego.

Sekretarz stanu USA przyjedzie do Warszawy we wtorek wieczorem z Brukseli, prosto ze szczytu ministrów spraw zagranicznych państw NATO. Po przylocie spotka się na kolacji z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim. Dzień później Rice zje śniadanie z prezydentem Lechem Kaczyńskim, a następnie uda się na ceremonię podpisania polsko-amerykańskiej umowy. Podpisze ją sekretarz stanu USA, a z polskiej strony minister spraw zagranicznych. Jak podało Centrum Informacyjne Rządu, uroczystość odbędzie się o godz. 11.30 w Kancelarii Premiera, w sali Kolumnowej. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Krzysztofa Zasady:

Jak dowiedział się w resorcie dyplomacji reporter RMF FM Marek Smółka, prezydent Kaczyński został już zaproszony na uroczystość podpisania umowy.