Wisła Płock zremisowała 1:1 z Czornomorcem Odessa w rewanżowym spotkaniu II rundy kwalifikacji piłkarskiego Pucharu UEFA. Do kolejnej rundy rozgrywek, dzięki bramce strzelonej na wyjeździe, awansowała ukraińska drużyna.

Wisła zagrała bardzo dobrze tylko przez pierwsze dziesięć minut meczu. Gospodarze często atakowali, stwarzali sobie okazje do strzału, brakowało tylko wykończenia akcji. Goście pierwszy atak przeprowadzili w 11. minucie spotkania. Od tego momentu na murawie zaczęli dominować piłkarze z Odessy. W 31. minucie Siergiej Sziszczenko strzelił pierwszego gola dla Czornomorca.

Wiślacy wyrównali w 63. minucie spotkania. Autorem jedynej bramki dla drużyny z Płocka był Wahan Geworgian. Nafciarze nie odpuszczali, stworzyli w drugiej połowie spotkania kilka groźnych sytuacji. Goście bronili się bardzo umiejętnie i utrzymali wynik do końcowego gwizdka sędziego.

Wisła Płock:

Robert Gubiec - Żarko Belada (76-Krzysztof Kazimierczak), Paweł Magdoń, Mitar Pekovic, Nebojsa Żivkovic (46-Tomas Michalek) - Patryk Rachwał, Lumir Sedlacek, Wahan Geworian, Patrik Gedeon - Tomas Dosek (85-Josef Obajdin), Paweł Sobczak.

Czornomorec Odessa: Giennadij Altman - Ilja Kandelaki, Gennadij Niżjegorodow, Siergiej Biłozor, Kachaber Mdżabanadze - Siergiej Daniłowski (90-Sergiej Symonenko), Paweł Kirilczuk, Andriej Kirlik (90-George Szasziaszwili), Walentin Połtawiec - Siergiej Sziszczenko, Igor Bugajew (80-Ruslan Giłazew).

W pierwszym meczu II rundy kwalifikacji Wisła Płock zremisowała bezbramkowo z ukraińską drużyną.