Wisła Kraków zremisowała w Wiedniu z SV Mattersburg 1:1 w pierwszym meczu II rundy kwalifikacyjnej Pucharu UEFA. Gola dla Polaków zdobył w 14. minucie spotkania Marek Zieńczuk. 5 minut później wyrównał Ilco Naumoski.

Wicemistrzowie Polski objęli prowadzenie już w 14. minucie meczu. Po znakomitym dośrodkowaniu Brazylijczyka Clebera skutecznym strzałem głową popisał się Marek Zieńczuk. Radość kibców i piłkarzy nie trwała jednak długo. 5 minut później bramkarza "Białej gwiazdy" Mariusza Pawełka pokonał Ilco Naumoski.

W 70. minucie norweski arbiter wyrzucił z boiska Jacoba Burnsa, po tym jak Australijczyk brutalnie uderzył łokciem rywala. Kilka minut później murawę musiał opuścić Krzysztof Ratajczyk – polski obrońca austriackiej drużyny, za faul na Jean’ie Pauliście.

Rewanż odbędzie się za dwa tygodnie w Krakowie.

SV Mattersburg:

Thomas Borenitsch - Juergen Patocka (8-Anton Pauschenwein), Goce Sedloski, Krzysztof Ratajczyk - Cem Atan, Michael Moerz, Miroslav Holenak, Dietmar Kuehbauer, Christian Fuchs - Ilco Naumoski, Marcus Hanikel.

Wisła Kraków: Mariusz Pawełek - Jakub Błaszczykowski, Adam Kokoszka, Cleber, Dariusz Dudka - Marek Penksa, Jacob Burns, Marek Zieńczuk (74-Mauro Cantoro), Nikola Mijailović - Jean Paulista (78-Hristu Chiacu), Branko Radovanovic (65-Paweł Kryszałowicz).

We wcześniejszym, czwartkowym spotkaniu Wisła Płock w walce o występy w Pucharze UEFA zremisowała bezbramkowo z Czornomorcem Odessa.