Aż 80 proc. przedsiębiorców uważa, że rząd za słabo pomaga im przetrwać kryzys. Takie są wyniki ankiety przeprowadzonej przez Krajową Izbę Gospodarczą po wejściu w życie rządowego pakietu antykryzysowego.

Ma pomóc w walce z kryzysem. W życie wchodzi rządowy pakiet antykryzysowy. Główne zmiany to elastyczny czas pracy i dopłaty dla tych przedsiębiorstw, których obroty spadły co najmniej o jedną czwartą. Pakiet teraz sprawdzi się w praktyce, choć już jego założenia na papierze nie były... czytaj więcej

Przedsiębiorcy oczekują tańszych kredytów i zwiększania popytu, np. poprzez dopłaty do wymiany samochodów – czyli tego, co robią rządy zachodnich państw. Antykryzysowe działania naszego rządu oceniają jako symboliczne, uznając je za pomoc socjalną pracownikom, a nie właścicielom firm. Pomagając pracownikom pomagamy przedsiębiorcom, ale nie do końca świadomość tej pomocy dociera - tłumaczy Mieczysław Bąk z Krajowej Izby Gospodarczej.

Co ciekawe, mimo że właścicielom firm trudniej sprzedawać swoje produkty i usługi, bo spada popyt, to zmniejszyła się liczba tych, którzy obawiają się pogorszenia swojej sytuacji. W lutym było to aż 87 proc. ankietowanych, a teraz o swoją przyszłość obawia się zaledwie połowa prywatnych przedsiębiorców. Dobrze, że duch w narodzie nie ginie.