Ma pomóc w walce z kryzysem. W życie wchodzi rządowy pakiet antykryzysowy. Główne zmiany to elastyczny czas pracy i dopłaty dla tych przedsiębiorstw, których obroty spadły co najmniej o jedną czwartą. Pakiet teraz sprawdzi się w praktyce, choć już jego założenia na papierze nie były satysfakcjonujące ani dla pracodawców ani tym bardziej dla pracowników.

Jest niedoskonały – tak pakiet oceniają i pracodawcy i pracownicy. Choć dobrze, że w ogóle się pojawił – dodają. Najważniejsze rozwiązania mają pomóc uniknąć zwolnień grupowych i przyniosą ulgę przedsiębiorcom. Przedsiębiorca może zwrócić się o przyznanie świadczeń pracownikom, którzy z powodu trudności nie pracują, czyli są na przestoju ekonomicznym – mówi reporterce RMF FM ekspert KPP Lewiatan Jacek Mencina:

Pracodawcy będą też mogli inaczej rozliczać godziny pracy i zawierać z pracownikami tyle umów na czas określony, ile będą chcieli. Trzecia umowa nie będzie już automatycznie umową na stałe. I to najbardziej martwi pracowników. Bo choć chcą zachować swoje stanowiska, to boją się nadużyć.