Półtora miliona złotych z konta jednego z najbogatszych biznesmenów w Polsce próbowało wyłudzić czterech mężczyzn. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, chodzi o przedsiębiorcę z branży motoryzacyjnej z pierwszej "30" krajowych rankingów zamożności. Oszuści zostali zatrzymani przez CBŚP z Olsztyna.

Jak ustalił nasz dziennikarz, jeden z mężczyzn miał podrobiony dowód osobisty przedsiębiorcy i przy jego pomocy potwierdził zlecenie przelewu z konta półtora miliona złotych na rachunek stworzony przez podejrzanych.

Czterech mężczyzn w wieku od 31 do 52 lat, mieszkańców województwa mazowieckiego, wpadło w ręce policjantów, gdy po transakcji - jak sądzili: zrealizowanej - wychodzili z jednego z banków w Olsztynie. Byli całkowicie zaskoczeni. Nie mieli świadomości, że funkcjonariusze we współpracy z pracownikami banku przygotowali zasadzkę.

Ostatecznie pieniądze nie trafiły na konto oszustów.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania wyłudzenia 1,5 mln złotych na szkodę właściciela rachunku. Grozi im za to do 10 lat więzienia. Wszyscy trafili na trzy miesiące do aresztu.


(edbie)