Ministrowie zbyt długo w majowy długi weekend odpoczywać nie będą. Jak mówił wczoraj w Kontrwywiadzie RMF FM wicepremier Grzegorz Schetyna, rząd Donalda Tuska ma być gotowy na ciężką pracę. Po co władze właśnie teraz demonstrują zapał do ciężkiej pracy?

Wszystko po to, aby wbrew „wrednym” pogłoskom opozycji, że premier i jego ekipa się leni, pokazać, że praca w rządzie wre zwłaszcza w dni wolne od pracy. Okazja ku temu jest wyśmienita. W długi weekend nie będzie konkurencji w postaci licznych konferencji prasowych politycznej konkurencji. Zapracowana ekipa Donalda Tuska ma więc szansę pojawić się w czołówce wszelkiej maści weekendowych wiadomości. Tym bardziej, że temat rządowych spotkań przemawia do wyobraźni. Premier wraz z ministrami będą szukać oszczędności w resortowych budżetach.

Jeśli dodać do tego takie, podgrzewające atmosferę zapowiedzi Tuska: Nie ukrywam, że ktoś, kto nie będzie w stanie z nami współpracować na rzecz ograniczania wydatków, ten automatycznie narazi się na żółtą kartkę, sukces medialny murowany.

Jak ustaliła reporterka RMF FM spotkania rządu z ministrami mają się odbywać w rezydencji na Parkowej. Konferencja prasowa odbędzie się na łonie natury, o ile oczywiście szyków nie pokrzyżuje pogoda. Na razie, zapewne ku uciesze speców od rządowego PR, z prognoz wynika, że w sobotę i niedzielę będzie słońce.