32-letni mężczyzna pod wpływem amfetaminy nie zatrzymał się do kontroli. W czasie ucieczki po ulicach Włocławka dopuścił się kilkunastu wykroczeń, w tym czterech kolizji. Dostał 111 punktów karnych i mandaty w łącznej wysokości 21 tys. zł. Odpowie także za liczne kradzieże. Film z pościgu za kierowcą udostępniła policja.

Wszystko zaczęło się w ubiegły czwartek (16.03.2023) po godzinie 7.00 w centrum Włocławka. Policjanci ruchu drogowego podczas patrolowania ul. Zielony Rynek zwrócili wówczas uwagę na kierowcę volkswagena, który jechał bez zapiętych pasów. Jego auto nie miało tylnej wycieraczki.

Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe.

Mężczyzna zignorował jednak ich polecenia i rozpoczął ucieczkę ulicami miasta, podczas której wiele razy złamał przepisy.

Jazdę zakończył na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Toruńskiej, gdzie wjechał pomiędzy pojazdy czekające na zmianę światła.

Wtedy wysiadł z auta i zaczął uciekać pieszo. Szybko został zatrzymany.

Uciekającym okazał się 32-letni mieszkaniec Włocławka. Był trzeźwy, jednak wstępne sprawdzenie testerem wykazało w jego organizmie obecność amfetaminy.

32-latek za złamanie przepisów drogowych, m.in. spowodowanie czterech kolizji, jazdę pod prąd i po chodniku, ukarany został przez policjantów mandatami na łączną kwotę ponad 21 tys. zł, dostał też 111 punktów karnych.

Jak się okazało, nie miał prawa jazdy ani OC.

Śledczy ustalili również, że 32-latek od października 2022 r. do lutego tego roku dopuścił się kilkunastu kradzieży sklepowych na terenie Włocławka. Kradł głównie alkohol, papierosy, słodycze i kosmetyki, a straty sięgnęły ponad 11 tys. zł. Przestępstw tych dokonał jako recydywista, co będzie miało wpływ na wymiar kary.

Policjanci doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty. Sąd na wniosek prokuratora aresztował włocławianina na trzy miesiące.