Komendy Wojewódzkie Policji w całym kraju nie płacą zobowiązań firmom, które wykonały dla nich w ubiegłym roku usługi i dostawy – informuje „Puls Biznesu”. Z ustaleń gazety wynika, że zatory płatnicze sięgają dziesiątek milionów złotych.

Zdaniem „Pulsu Biznesu” nic nie wskazuje na to, że będzie lepiej. Jedna z komend poinformowała gazetę, że resort finansów wciąż nie przekazał pieniędzy Komendzie Głównej Policji, więc ta nie mogła zasilić budżetów wojewódzkich.

Nic nie wskazuje na to, żebyśmy w styczniu mogli wywiązać się ze zobowiązań. Dziś odbyła się telekonferencja komendanta głównego z komendantami wojewódzkimi i nie przyniosła żadnych nowych informacji. Problem dotyczy całego kraju - stwierdzili przedstawiciele komendy wojewódzkiej w Olsztynie.

Do komend zgłasza się masa wykonawców, którym nie zapłacono za sprzęt komputerowy, usługi i inne dostawy. W KWP Olsztyn nawet nie pytają o nazwę firmy, którą pan reprezentuje. Informują, że pieniędzy nie ma i na razie nie będzie - usłyszeli dziennikarze gazety.