Rada polityczna Prawa i Sprawiedliwości pod znakiem krytyki rządu Donalda Tuska. Prezes Jarosław Kaczyński skrytykował sposób radzenia sobie z kryzysem gospodarczym, jaki wybrała Platforma Obywatelska. Zdaniem szefa PiS, rząd stosuje wyłącznie sztuczki propagandowe, nie podejmując prawdziwej walki z kryzysem.

W chwili obecnej wydaje się, że na kompromis, współpracę, a nawet dialog najważniejszych ugrupowań w Polsce nie ma szans. Rząd nie oglądając się na krytykę ze strony opozycji forsuje kolejne swoje pomysły, a PiS przystąpił do ofensywy i krytykuje sposób wydawania, a raczej niewydawania środków unijnych i zawartość pakietu ratunkowego dla gospodarki. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, pakiet jest niczym innym jak zbiorem propagandowych pomysłów, które na niewiele się zdadzą.

Mimo prób zmiany wizerunku w czasie rady politycznej PiS powróciła również stara retoryka. Apeluję do Donalda Tuska, do innych ważnych polityków Platformy Obywatelskiej, aby się opamiętali - grzmiał Jarosław Kaczyński:

Wygląda więc na to, że w kryzysie również kryzysowe stosunki pomiędzy PO i PiS nabierają na sile. A szkoda, bo taka domowa wojenka z pewnością nie pomoże gospodarce wyjść z trudnej sytuacji.