"Uważajcie na zwierzęta! Ktoś rozkłada pokarm naszpikowany haczykami!" - plakaty o takiej treści wiszą w podwarszawskim Piastowie. Właściciele psów znaleźli tam kiełbasę pociętą na kawałki z metalowymi haczykami. Policjanci w tej sprawie otrzymują kolejne zgłoszenia.

Na ziemi w jednym miejscu leżały trzy, cztery kawałki cienkiej kiełbasy mające 2-3 centymetry szerokości. Na szczęście były widoczne - mówi w rozmowie z RMF FM Beata Banaś z Piastowskiego Stowarsyzenia Bezpieczny Pies. Gdy mieszkałam w okolicy ulicy Różanej to zdarzały się już takie sytuacje. Podejrzewam, że robią to osoby, którym przeszkadza to, że ludzie nie sprzątają po swoich psach - dodaje jej sąsiadka, która dodaje, że w Piastowie mieszkają głównie rodziny, które często obok swoich domów mają psy.

Jako pierwsi kawałki kiełbasy z haczykami i gwoździami zauważyli kilka dni temu przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami - mówi Beata Panaś. 

To już nie pierwszy raz i nie pierwsza taka historia. Ktoś podrzuca tez trutkę dla zwierząt. Jakiś czas temu pies mieszkający w domu przy ulicy Harcerskiej padł od tego - dodaje inna mieszkanka Piastowa.Wywieszamy kolejne plakaty i ostrzegamy właścicieli psów, zwłaszcza w rejonie ulicy ulicy Różanej. Podejrzewamy, że sprawca mieszka w tej okolicy - dodaje Beata Panaś.

O sytuacji wiedzą policjanci z komendy w pobliskim Pruszkowie. Funkcjonariusze proszą o kontakt osoby, które zauważył coś niepokojącego i podejrzanego, przede wszystkim osoby, które rozrzucały pokarm. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.