Policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu w centrum Kętrzyna. Granat F1 odkryto podczas sprzątania jednej z piwnic budynku wielorodzinnego. Konieczna była ewakuacja blisko 70 osób. Na miejsce przybyli funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z KWP w Olsztynie.

Wczoraj po godz. 13.00 oficer dyżurny kętrzyńskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że w jednej z piwnic budynku wielorodzinnego przy ul. Daszyńskiego został znaleziony najprawdopodobniej granat. Na miejsce niezwłocznie został skierowany policyjny pirotechnik, który potwierdził, że jest to granat F1 z zapalnikiem i zawleczką.

Miejsce, w którym go znaleziono odgrodzono przed dostępem osób postronnych. Z uwagi na to, że nietypowe znalezisko znajdowało się w wielorodzinnym budynku, zarządzona została ewakuacja mieszkańców. Blisko 70 osób opuściło swoje lokale. Teren został zabezpieczony przez policjantów z kętrzyńskiej komendy policji.  

Około godz. 21:00 Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przewiózł granat na poligon w Braniewie, gdzie został zneutralizowany.

Opracowanie: