Kolejna akcja Greenpeace. Tym razem kilku członków tej organizacji zawiesiło się na linach na Moście Świętokrzyskim w Warszawie.

W tej chwili z warszawskiego Mostu Świętokrzyskiego na specjalnych linach zwisa sześciu działaczy Greenpeace’u. Wykazują się dość dużą determinacją, bo temperatura powietrza sięga niewiele więcej niż 0 stopni Celsjusza. Ich transparent robi wrażenie – ma 240 metrów kwadratowych powierzchni – i napis „Czy za 50 lat ten transparent zniknie pod wodą?”. Na moście pojawiła się już także policja, która spisuje na razie dane działaczy Greenpeace’u, ale nie wyklucza dalszej interwencji.

Ekolodzy wzywają w ten sposób nowy rząd, by poważnie potraktował ostrzeżenia naukowców i podjął pilne działania przeciw zmianom klimatu. Wystosowano też list otwarty do premiera Donalda Tuska i ministra środowiska Macieja Nowickiego, w którym działacze apelują, by zobowiązali się do poparcia tzw. mandatu balijskiego podczas grudniowych negocjacji klimatycznych ONZ. Organizacja czeka na odpowiedź do 3 grudnia, czyli do czasu rozpoczęcia konferencji na Bali.