​Prawie 200 osób - w tym 100 dzieci i 80 dorosłych - wzięło udział w Pucharze Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim. Jak informują organizatorzy, emocje towarzyszące turniejowi były "niemal olimpijskie". Za tydzień odbędą się finałowe zawody na Polanie Szymoszkowej. Mogą w nich uczestniczyć również ci, którzy do tej pory nie brali udziału w zakopiańskich zawodach.

W sobotę zawodnicy Pucharu Zakopanego rywalizowali na trasie slalomu giganta w Kotle Gąsienicowym. Najwięcej uczestników przyciągnęły młodsze kategorie wiekowe.

Kto wygrał w Pucharze Zakopanego?

Trasę tę dwa razy musieli pokonać dorośli i raz dzieci. "Jak zawsze szczególne znaczenie miały zawody osób niepełnosprawnych, podopiecznych Fundacji Handicap Zakopane" - informuje zakopiański urząd miasta.

Najstarszą wśród startujących w zawodach kobiet była 72-latka z Poronina, która zajęła 3 miejsce w swojej kategorii. Najstarszym zawodnikiem był 71-letni mieszkaniec Gdańska, jedyny startujący w swojej kategorii wiekowej.

Jeszcze trwają zapisy na kolejne zawody

Cytat

Puchary i nagrody, ufundowane przez stację narciarską Kasprowy Wierch, trafiły do trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej, pamiątkowe medale otrzymali wszyscy uczestnicy
- podaje Urząd Miasta Zakopane.

Szczegółowe informacje o laureatach można znaleźć TUTAJ.

W Pucharze Zakopanego mogą brać udział narciarze-amatorzy, była to jego ósma edycja.

Finałowe zawody odbędą się 19 lutego, tym razem na terenie Stacji Narciarskiej Szymoszkowa. Zarejestrować się można przez stronę www.zakopane.pl/pucharzakopanego do południa w czwartek, 17 lutego. W zawodach mogą brać udział również ci, którzy do tej pory nie startowali.

Dla zwycięzców rozgrywki finałowej przygotowano nagrody o łącznej wartości 30 tys. złotych.

Opracowanie: