Rekord Polski padł w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. W przypadku jednego z kursantów odnotowano aż 162 nieudane podejścia do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy.

Jak informuje portal piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl, mężczyzna stara się o odzyskanie uprawnień do kierowania samochodem. Jednak wciąż brakuje mu dostatecznej liczby punktów na egzaminie teoretycznym.

Czy taki kursant może być dobrym kierowcą?

Są ludzie wybitnie utalentowani, ale są też tacy, którzy się wybitnie nie nadają - puentuje Maciej Wisławski, pilot rajdowy i rzecznik Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi.

Zapytałbym lekarzy i poradnie psychotechniczne, jakim cudem taki człowiek dostaje orzeczenie, które upoważnia go do wzięcia udziału w egzaminie - dodaje Wisławski.

Mężczyzna podchodzi do egzaminu teoretycznego od piętnastu lat

W piotrkowskim WORD w 2018 roku egzamin teoretyczny na kategorię B zdało 54,78 proc. Kursantów. 29,22 proc. kandydatów zdało z kolei egzamin praktyczny. W dwóch lokalizacjach Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi egzamin teoretyczny zdało 58,81 proc. kandydatów. 25,66 proc. kandydatów zdało egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii B w łódzkim ośrodku WORD.

Jak wskazują statystyki - najłatwiej o otrzymanie prawa jazdy jest w Skierniewicach. Tu praktyczny egzamin zdało w minionym roku 34,47 proc. kandydatów, natomiast część teoretyczną pozytywnie przeszło 48,39 proc. osób.