Na karę łączną sześciu i pół roku więzienia skazał Sąd Okręgowy w Opolu 38-letniego Huberta P. za molestowanie i zgwałcenie swojej małoletniej córki. Wyrok nie jest prawomocny.

Do zdarzeń objętych aktem oskarżenia doszło pomiędzy 2013, a 2016 rokiem. Według ustaleń śledztwa, w tym czasie Hubert P. miał dopuścić się dwóch czynów - molestowania i gwałtu na swojej córce. W chwili popełnienia przestępstwa ofiara miała mniej niż 15 lat.

Ze względu na charakter przestępstwa i dobro pokrzywdzonej, rozprawa toczyła się z całkowitym wyłączeniem jawności. Wiadomo jedynie, że do obydwu czynów doszło poza domem dziewczynki.

Za molestowanie sąd wymierzył oskarżonemu karę czterech lat więzienia. Za gwałt cztery lata, przy czym orzekł karę łączną w wysokości sześciu i pół roku pozbawienia wolności. Dodatkowo oskarżony ma wypłacić córce sto tysięcy złotych tytułem zadośćuczynienia za wyrządzone krzywdy. Hubert P. otrzymał zakaz kontaktowania i zbliżania się na mniej niż sto metrów do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia mieszkania, w którym mieszka jego córka na okres sześciu lat.

(m)