Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem swojej 10-tygodniowej córki usłyszeli 22-letnia Karolina P. i 23-letni Dominik P. ze Starogardu Gdańskiego. Grozi im kara dożywotniego więzienia.

Jak relacjonuje Polsat News, w czwartek matka dziewczynki wezwała pogotowie. Dziecko było w stanie krytycznym.

Po 30-minutowej akcji reanimacyjnej zespół odstąpił od czynności, stwierdzając zgon dziecka - powiedział Polsat News Robert Wierzba, lekarz naczelny szpitala w Starogardzie Gdańskim. Nasi lekarze wysnuli podejrzenie zespołu dziecka maltretowanego - dodał.

Prokurator Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku poinformował, żę w związku ze śmiercią dziewczynki, która miała 2 miesiące i 11 dni, oprócz jego rodziców zatrzymała także trzy osoby związane z rodziną: siostrę matki, jej partnera oraz babcię dziecka.

Rodzicom dziewczynki grozi dożywotnie więzienie

Prowadząca śledztwo Prokuratura Rejonowa w Starogardzie Gdańskim postawiła rodzicom dziecka zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi im kara od 12 lat do dożywocia.

Po przeprowadzonej sekcji zwłok niemowlęcia biegły wydał wstępną opinię, w której wskazał na obrażenia na jego ciele. Jednym z poważniejszych obrażeń, jakie stwierdzono były złamania obu rączek dziecka - powiedział prokurator Duszyński.

Sąd na wniosek prokuratury podjął w piątek decyzję o dwumiesięcznym areszcie dla matki dziecka Karoliny P. Wobec ojca dziewczynki - Dominika P. zastosował dozór policji oraz zakaz kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi.

Dodatkowy zarzut dla ojca dziecka

W sobotę ponownie zatrzymano 23-letniego mężczyznę. Podejrzani rodzice mają jeszcze dwoje małoletnich dzieci, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie ojcu dodatkowego zarzutu znęcania się psychicznego nad tymi dziećmi. Po wykonaniu czynności procesowych z podejrzanym prokurator ponownie złożył wniosek w Sądzie Rejonowym w Starogardzie Gdańskim o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy uzasadniając to m.in. obawą matactwa ze strony podejrzanego oraz zagrożenie surową karą - podał prokurator Duszyński. Decyzję sądu ws. aresztu dla 23-latka mamy poznać w niedzielę. 

Babcia 10-tygodniowej dziewczynki oraz siostra matki ze swoim partnerem odpowiedzą za nieudzielenie pomocy osobie znajdującej się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Grozi im za to do trzech lat więzienia. Objęto ich dozorem policyjnym i zakazano im kontaktowania się między sobą.

Sąd chce odebrać parze władzę rodzicielską nad pozostałymi dziećmi

Sąd w Starogardzie Gdańskim wszczął postępowanie o pozbawienie Karoliny P. i Dominika P. władzy rodzicielskiej nad pozostałymi dziećmi. Na czas rozstrzygnięcia tej sprawy dzieci zostały przekazane rodzinie zastępczej.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.