Maturzyści mają już za sobą egzamin pisemnym z angielskiego na poziomie podstawowym. O godz. 14 rozpocznie się test na poziomie rozszerzonym. Angielski to najczęściej wybierany przez abiturientów język obcy. Po południu na stronach www.rmf24.pl opublikujemy arkusze egzaminacyjne.

W tym roku zdaje go 83 proc. maturzystów, w tym 16 proc. z nich dodatkowo na poziomie rozszerzonym. Egzamin na poziomie podstawowym rozpoczął się o godz. 9 i trwał 120 minut. Egzamin na poziomie rozszerzonym startuje o 14 - będzie trwał 190 minut.

Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego jest jednym z egzaminów obowiązkowych obok egzaminów z polskiego, matematyki i wybranego przedmiotu.

Drugim najchętniej wybieranym przez maturzystów językiem obcym jest niemiecki; chce go zdawać 14 proc. maturzystów. Egzamin z tego języka będzie 11 maja. Na kolejnym miejscu znalazły się - rosyjski, który wybrało 5 proc. maturzystów. Francuski, hiszpański i włoski będzie zdawać po mniej niż po jednym procencie abiturientów.