Do 15 października Centralne Biuro Antykorupcyjne ma przesłać prokuraturze materiały dotyczące afery hazardowej - taki termin prokuratura okręgowa wyznaczyła w piśmie do szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Biuro twierdzi, że całość materiałów przekaże w ciągu dwóch dni.

Minister sportu Mirosław Drzewiecki podał się do dymisji. To efekt zamieszania i niejasności wokół projektu nowelizacji ustawy o grach losowych i zakładach wzajemnych. Kto zajmie jego stanowisko? Jako kandydatów wymienia się m.in. Adama Giersza, Andrzeja Persona i Grzegorza Dolniaka. czytaj więcej

Chodzi o materiały operacyjne zebrane przez CBA w toku akcji dotyczącej podejrzenia popełnienia przestępstwa przy zmianach w ustawie o grach i zakładach wzajemnych. Pierwotnie z zawiadomieniem CBA przekazało Prokuratorowi Generalnemu tylko analizy "materiałów zgromadzonych w toku kontroli operacyjnej".

W aferę hazardową zamieszani są czołowi politycy PO - szef klubu tej partii Zbigniew Chlebowski, który został zawieszony już w tej funkcji i minister sportu Mirosław Drzewiecki, który dziś podał się do dymisji. Obaj mieli lobbować w interesie firm hazardowych. Prasa opublikowała fragmenty zapisów z podsłuchów rozmów telefonicznych biznesmenów zainteresowanymi pracami nad ustawą.