Antoni Macierewicz będzie odwołany. Jak dowiaduje się RMF FM, szef Wojskowego Kontrwywiadu straci stanowisko zaraz po opublikowaniu raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych.

Powodem ma być konflikt na linii Sikorski–Macierewicz. Jak się dowiedzieliśmy, premier postanowił wkroczyć i ukarać obu panów. Decyzja zapadła w weekend – Sikorski stracił stanowisko już wczoraj, Macierewicz odejdzie za około 2 tygodnie, tuż po publikacji raportu z likwidacji WSI. Ma zostać przesunięty na inne stanowisko.

Antoni Macierewicz do rządu wszedł jesienią zeszłego roku. 15 lat temu wywołał lustracyjną awanturę, w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, w randze wiceministra, likwidował Wojskowe Służby Informacyjne. I tym razem nie obyło się bez awantur.

Fragmenty raportu z likwidacji WSI co chwila przedostają się do opinii publicznej, wywołując kolejne skandale. Sam Macierewicz „wsławił” się słynnymi już „skrótami myślowymi”, np. o agenturalnej działalności przeszłości większości polskich szefów dyplomacji po 1989 roku.