Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Centralne Biuro Śledcze w stanie podwyższonej gotowości, wzmocniona ochrona ujęć wodnych i stacji uzdatniania wody - tak jest w Łodzi, drugim co do wielkości mieście w Polsce.

W związku z informacjami o zagrożeniu atakami terrorystycznymi ABW jest w stanie podwyższonej gotowości. Funkcjonariusze sprawdzają każdą informację o ewentualnym zagrożeniu i każdy sygnał o nietypowym zachowaniu cudzoziemców.

Jest stan podwyższonej gotowości. Wszyscy oficerowie ABW mają swoje zakresy obowiązków; wiedzą, co mają w danej sytuacji robić, są w stałym kontakcie z jednostką - mówi RMF Kapitan Wojciech Barański. Jak dodaje, każdy oficer wyjeżdżający na święta musi zostawić informacje, gdzie jest i jak można się z nim skontaktować.

Z powodu bardzo realnej groźby ataku terrorystycznego w kraju zwiększono środki bezpieczeństwa. Jak się dowiedzieliśmy, do Polski próbowało wjechać kilka podejrzanych osób, pochodzących z krajów Afryki Północnej. czytaj więcej

Pilniejszą ochronę obiektów zarządził także Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi: To są pilnie strzeżone obiekty, zamknięte, ogrodzone; strażnicy cały czas chodzą po terenie obiektu, wciąż pracują laboratoria - mówi rzecznik zakładu.

Marek Wilczak dodał także, że zakład zwiększył liczbę strażników, strzegących ujęć wody i stacji uzdatniania. Jak sprawdziła reporterka RMF, by dostać się do takiej stacji potrzeba specjalnej przepustki.

Dodajmy jeszcze, że w Szczecinie władze zdecydowały, iż ze względu na ostatnie ostrzeżenie o możliwych atakach terrorystycznych, nie odbędzie się Sylwester pod chmurką. Posłuchaj relacji reportera RMF, Piotra Lichoty:

08:15