UEFA rozważa rozegranie w Polsce meczów trzech grup zamiast dwóch oraz obydwu półfinałów i finału Euro 2012 - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza" ze źródła bliskiego szefowi Unii Europejskich Związków Piłkarskich Michelowi Platiniemu. Na razie nie ma takiego scenariusza - mówi dziennikarzowi RMF FM prezes PZPN Michał Listkiewicz.

Na razie nie ma takiego scenariusza, ale decydentem będzie wyłącznie UEFA - twierdzi prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Michał Listkiewicz przyznaje, że ewentualne informacje na temat nowego podziału spotkań mogą się pojawić na wrześniowym kongresie UEFA w Bordeaux. Jest jednak przekonany, że UEFA nie ma wariantu dotyczącego przeniesienia Euro 2012 do innych państw.

Jak podała "Gazeta Wyborcza" UEFA rozważa rozegranie w naszym kraju większości spotkań, na przykład zamiast dwóch grup, mielibyśmy trzy. Na Ukrainie rywalizowano by w jednej. Poza tym półfinały i finał też odbyłby się u nas, a nie w Kijowie.

Minister sportu Mirosław Drzewiecki stwierdził stanowczo, że Polska nie myśli o przejęciu całego Euro 2012. Zaznaczył jednak, że nasz kraj jest przygotowany na ewentualne kłopoty współorganizatora i dlatego przygotowuje nie cztery, a sześć stadionów.