107 milionów zapłacą w tym roku podatnicy na działalność partii politycznych. W przyszłym roku dopłacimy kolejnych siedem milionów. Minister finansów podpisał rozporządzenie przyznające partiom wyrównanie inflacyjne. Likwidacja finansowania partii politycznych z budżetu państwa było sztandarowym hasłem wyborczym Platformy Obywatelskiej. Minęło dziewięć miesięcy i nic. Kolejne hasło wyborcze bez pokrycia.

Platforma Obywatelska złożyła wprawdzie stosowny projekt o zakazie finansowania partii politycznych z budżetu, ale od trzech miesięcy, leży on zapomniany u marszałka Sejmu. Poza tym PO nie potrafi do swego sztandarowego pomysłu przekonać koalicjanta z PSL. Kiedy nie ma się większości w parlamencie, skuteczność jest na poziomie zero - bezradnie rozkłada ręce szef klubu PO Zbigniew Chlebowski.

A wyborcy nie mają wątpliwości, kto powinien dostać wyrównanie za wysoką inflację. Oczywiście, że ci, którzy najmniej zarabiają, poza tym służba zdrowia, lekarze bezwzględnie - mówią. Jednak na razie na dodatkowe pieniądze mogą liczyć…partie polityczne.