Hakerzy, podający się za tunezyjskich bojowników o szerzenie islamu, przejęli na kilka godzin stronę internetową… związków zawodowych pracowników polskiego więziennictwa. Witryna została już naprawiona. Sygnał w tej sprawie dostaliśmy od słuchacza na Gorącą Linię RMF FM.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

Jak ocenia dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda, tunezyjscy dżihadyści - jeśli to faktycznie oni dokonali ataku - obrali za cel akurat polskie więziennictwo zapewne dlatego, że związki zawodowe pracowników więziennictwa to instytucja publiczna, a na dodatek posiadająca prostą stronę internetową, bez szczególnych zabezpieczeń.

Nasz reporter rozmawiał z władzami związku - nie przypominają sobie żadnych zatargów z Tunezyjczykami, a tym bardziej z dżihadystami czy po prostu wyznawcami islamu.

Zanim związkowcom udało się naprawić swoją stronę internetową, przez dłuższą chwilę widniała na niej tunezyjska flaga i wizerunek zamaskowanego bojownika, a także - apel o poszanowanie islamu i przyjazne przesłanie miłości...

Tak zaatakowana strona wyświetlała się na komputerach...

...a tak prezentowała się w wersji mobilnej:

(edbie)