Policjanci z Gdańska wraz z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą i udaremnili porwanie dla okupu mieszkańca Gdańska. Zatrzymani 33 i 40-latek zostali aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia.

Mężczyźni zostali zatrzymani w domku letniskowym na terenie Sierakowic. Sprawcy przygotowując się do porwań w ciągu ostatnich 10 dni ukradli pięć samochodów. Jeden z tych samochodów przygotowano tak, by swoim wyglądem przypominał radiowóz policyjny. Podczas przeszukania domu, policjanci znaleźli m.in. kominiarki i kajdanki. Wszystko wskazuje na to, że uprowadzenie miało być zrobione metodą na tzw. „policjanta”.

Policjanci ustalili, że mężczyźni przygotowywali się do uprowadzenia jednego z mieszkańców Gdańska, aby następnie za jego uwolnienie zażądać pieniędzy. Okazało się, że już od dłuższego czasu obserwowali tę osobę.

Zatrzymani mężczyźni byli znani policji. Odsiadywali już karę więzienia za działalność w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Zajmowali się uprowadzeniami ludzi dla okupu i napadami z bronią na konwoje z pieniędzmi. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań w tej sprawie. Zobacz film z policyjnej akcji: