Ostatni z pięciu gimnazjalistów podejrzanych o molestowanie 14-letniej Ani opuścił schronisko dla nieletnich w Gdańsku. Chłopiec został objęty nadzorem kuratora.

Sąd zdecydował o zwolnieniu do domu nieletniego ze schroniska na podstawie kolejnej opinii na jego temat sporządzonej przez kierownictwo schroniska. Przebywał on tam od końca października 2006 r. Pozostali czterej gimnazjaliści, podejrzani w sprawie 14-

letniej Ani, opuścili schroniska dla nieletnich w styczniu tego roku.

W najbliższy czwartek przed Sądem Rejonowym w Gdańsku ma się rozpocząć postępowanie poprawcze dotyczące piątki gimnazjalistów. Chłopcom grozi skierowanie do zakładu poprawczego na okres do dwóch lat, w sposób bezwzględny lub w zawieszeniu.

Dziś także gdańska prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie odpowiedzialności nauczycieli z gimnazjum nr 2.

Do molestowania 14-letniej Ani przez gimnazjalistów miało dojść 20 października 2006 roku w szkolnej sali, podczas lekcji. Dzień później dziewczynka popełniła w domu samobójstwo. Do dymisji podał się dyrektor szkoły. Polonistkę, której nie było w czasie zdarzenia w klasie, komisja dyscyplinarna ds. nauczycieli przy wojewodzie pomorskim ukarała naganą z ostrzeżeniem.