Policjanci z gdańskiego Przymorza zatrzymali 18–latka podejrzanego o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia - podała w poniedziałek policja.

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Magdalena Ciska powiedziała PAP, że w miniony piątek policjanci z komisariatu na ul. Obrońców Wybrzeża odebrali zgłoszenie o tym, że 20 września w windzie jednego z bloków na Przymorzu mężczyzna znęcał się nad psem.

Policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu, który zarejestrował całe zdarzenie. Na filmie widać, jak sprawca między innymi kopie psa, zadając ból zwierzęciu. Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia zatrzymali 18-latka z Gdańska podejrzewanego o znęcanie się nad psem - tłumaczyła Ciska.

Policjanci odebrali mężczyźnie psa i przekazali zwierzę do schroniska.

W niedzielę zatrzymany 18-latek usłyszał zarzuty znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem i został doprowadzony do prokuratury. Na wniosek funkcjonariuszy prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policji oraz zakaz posiadania wszelkich zwierząt. Policjanci złożyli także wniosek do Urzędu Miasta w Gdańsku o całkowite pozbawienie 18-latka praw do psa.

Za przestępstwo znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi do 5 lat pozbawienia wolności.