Po kilkunastu miesiącach wrocławski areszt opuścił Ryszard F., pseudonim „Fryzjer”. Mężczyzna, który jest jednym z głównych oskarżonych w procesie dotyczącym korupcji w sporcie, wpłacił 30 tysięcy złotych kaucji. Informację potwierdził jego obrońca, mecenas Adam Grabiński.

Ryszard F. nie chciał rozmawiać z dziennikarzami, którzy czekali na niego przed aresztem. Mężczyzna opuścił zakład tylnym wyjściem, w samochodzie mecenasa.

Wczoraj sąd zdecydował, że „Fryzjer” może opuścić areszt po wpłacie kaucji. Sędzia uznał, że wszystkie ważne dowody zostały już zebrane i zabezpieczone, a najważniejsi świadkowie przesłuchani, dlatego ze strony oskarżonego nie ma już groźby matactwa ani ukrywania się - powiedział Bogusław Tocicki, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

Śledztwo w sprawie korupcji w polskiej piłce nożnej toczy się od maja 2005 r. Do tej pory prokuratura postawiła zarzuty ponad stu osobom: działaczom sportowym, sędziom, członkom zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, w tym Witowi Ż. i Kazimierzowi F.

W grudniu ubiegłego roku przed wrocławskim sądem rozpoczął się pierwszy proces w tej sprawie. Na ławie oskarżonych zasiadło 17 osób, w tym Ryszard F.