Środa będzie ostatnim dniem akcji RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" skierowanej do ósmoklasistów. Tego dnia w "DGP" znajdziecie przykładowy zestaw zadań z języka angielskiego. Inne pytania z tego przedmiotu publikujemy w tym artykule.

W poniedziałek w "Dzienniku Gazecie Prawnej" można było znaleźć zadania z języka polskiego. We wtorek pojawiły się tam zestaw pytań z matematyki. W środę w gazecie zamieszczony będzie przykładowy arkusz z języka angielskiego. Inne zadania z tych przedmiotów publikujemy na naszej stronie. 

Egzamin ósmoklasisty: Język polski, przykładowe zadania i odpowiedzi

Egzamin ósmoklasisty: Matematyka, przykładowe zadania i odpowiedzi

Egzamin ósmoklasisty: Język angielski, przykładowe zadania i odpowiedzi

Egzamin ósmoklasisty: To musisz wiedzieć

W tym roku egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 24-26 maja. 

24 maja o godz. 9 uczniowie rozpoczną rozwiązywanie zadań z języka polskiego. Dzień później, 25 maja, zmierzą się z pytaniami z matematyki. W środę, 26 maja, przewidziano egzamin z języka obcego nowożytnego (uczniowie mają do wyboru angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, ukraiński i włoski).. 

Jak przypomina Centralna Komisja Egzaminacyjna, egzamin z języka polskiego trwa 120 minut, z matematyki - 100 minut, a z języka obcego nowożytnego - 90 minut. 

Egzamin ósmoklasisty: Kiedy będą wyniki?

Wyniki egzaminu ósmoklasisty mają zostać ogłoszone 1 lipca. Termin wydania zdającym zaświadczeń oraz informacji wyznaczono na 8 lipca. 

Do egzaminu ósmoklasisty można podejść też w terminie dodatkowym - od 13 do 15 czerwca. 

Jak wyjaśnia CKE, na egzaminie ósmoklasisty uczeń powinien mieć ze sobą pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu z matematyki - także linijkę. ‎

Egzamin ósmoklasisty: Czego nie można wnieść na salę?

Na egzaminie ósmoklasisty nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.