W poniedziałek wielkanocny przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi. To coroczne święto, które ma promować postawy ekologiczne w społeczeństwie.

Dzień Ziemi jest obchodzony zwykle w momencie równonocy wiosennej na półkuli północnej. Wtedy na całej planecie dzień trwa tyle samo, co noc.

Ma on promować postawy ekologiczne i zwracać uwagę na konieczność dbałości o naszą planetę. Z okazji święta na całym świecie organizowane są koncerty czy akcje sprzątania Ziemi.

Jako pierwszy z ideą obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji Unesco dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. Pierwszy raz Dzień Ziemi został ogłoszony 21 marca 1970 r. przez burmistrza San Francisco, Josepha Alioto.

Ideę poparł ONZ, który  26 lutego 1971 roku wyznaczył równonoc wiosenną jako moment, w którym narody zjednoczone obchodzą Dzień Ziemi.

Z okazji Dnia Ziemi w tym roku specjalną grafikę, tzw. Google Doodle przygotowała wyszukiwarka.

Czym jest Google Doodle?

Google Doodle to specjalna grafika, która pojawia się przy logo Google, po otwarciu wyszukiwarki. W zależności od dnia, motywem przewodnim może być ważna osoba, wydarzenie bądź święto.

Google Doodle ma zarówno zasięg międzynarodowy, jak i lokalny. Często zdarza się, że grafiki są spersonalizowane dla danego kraju, np. z okazji święta niepodległości lub innego, ważnego wydarzenia.

Niektóre grafiki Google Doodle są interaktywne i przybierają formę np. mini-gry.