RMF FM udowodnił, że 1 czerwca w Sejmie można kupić piwo oraz mocniejsze trunki. W czwartek Rzecznik Praw Dziecka Ewa Sowińska zaapelowała, by w Dzień Dziecka, nie pić alkoholu. Dodajmy, że w maju 2006 roku Sejm w przyjął uchwałę o ustanowieniu 1 czerwca dniem bez alkoholu.

Posłowie zwrócili się do sprzedawców o zaniechanie tego dnia dystrybucji napojów alkoholowych. Wezwali też Polaków, by 1 czerwca powstrzymali się od picia mocnych trunków. Reporter RMF FM Mariusz Piekarski usiadł przy barze w hotelu sejmowym. Posłuchaj jego relacji:

Czy marszałek Dorn zajmie się złamaniem sejmowej uchwały? Pytanie o alkohol w Sejmie, który gościł 1 czerwca pół tysiąca dzieci i młodzieży, ewidentnie zaskoczyło Ludwika Dorna. Marszałek długo zbierał myśli, nie potrafił znaleźć dobrej odpowiedzi. W końcu problem zrzucił na współpracowników. To jest raczej pytanie do biura prasowego i do rzecznika Kancelarii Sejmu. Z marszałkiem Sejmu rozmawiał reporter RMF FM Mariusz Piekarski:

Wizycie papieża w Warszawie towarzyszy dwudniowa prohibicja. Ale czy wszędzie? Alkoholu w sklepach i restauracjach nie dostaniemy, ale reporterom RMF udało się wysokoprocentowe trunki nabyć w... Sejmie! czytaj więcej

Już raz reporterom RMF FM udało się kupić alkohol w Sejmie – podczas wizyty papieża w Warszawie. W tym czasie w stolicy ogłoszono dwudniową prohibicję. Tomaszowi Skoremu i Romanowi Osicy bez najmniejszego problemu sprzedano w restauracji sejmowej whisky i piwo.