Zbliża się długi majowy weekend, a hotelarze i właściciele kwater prywatnych w Trójmieście podnoszą ceny. Korzystają z koniunktury, bo wolnych pokoi jest jak na lekarstwo.

W trójmiejskich hotelach za dobę trzeba zapłacić od 150 do 600 złotych. Tańsze są kwatery prywatne – od 50 zł za osobę. A poza tym nie powinniśmy mieć kłopotów z wynajęciem pokoi od osób prywatnych – wciąż są wolne miejsca. Trzeba się jednak pospieszyć – bo jak donosi nasz reporter Adam Kasprzyk – w Biurze Kwater Prywatnych telefon dzwoni non-stop.

Polaków przyciąga nad morze przede wszystkim pogoda, a prognozy są bardzo optymistyczne. Można też liczyć na inne atrakcje - w długi weekend na sopockiej plaży zaplanowano przedstawienia teatralne, na morzu odbędą się zaś regaty żeglarskie.

Ale jeśli ktoś woli majowy weekend spędzić w górach, Zakopane czeka. Okazuje się bowiem, że po raz pierwszy od lat w wielu miejscach wolnych jest jeszcze blisko połowa łóżek. Za miejsce w Zakopanem trzeba zapłacić od 30 do 360 złotych dziennie od osoby.