Dwaj kolejni piłkarze trafili na listę skorumpowanych w polskim futbolu. Marek G. jest 303., a Jacek S. 304. osobą, którą zajmie się wymiar sprawiedliwości. Zawodnicy wrocławskich drużyn zostali właśnie zatrzymani przez policję. Są wiezieni na spotkanie z prokuratorem prowadzącym śledztwo w sprawie korupcji w polskiej lidze.

Dziś zarzuty ustawiania meczów usłyszeli piłkarze Pogoni Szczecin Artur B. i Grzegorz M. Obaj zostali zwolnieni do domów za poręczeniem majątkowym - każdy po 10 tys. złotych.

Śledztwo w sprawie korupcji w polskiej piłce nożnej toczy się od maja 2005 r. Do tej pory wyroki usłyszeli m.in. były prezes Arki Gdynia oraz działacza piłkarskiego, pseud. Fryzjer.

W poniedziałek kielecki sąd skazał 13 byłych piłkarzy Korony Kielce oraz byłego kierownika drużyny, Pawła W. Wszystkich uznano winnymi korumpowania i usiłowania korumpowania sędziów, obserwatorów PZPN i zawodników drużyn rywalizujących z Koroną w lidze. Wyrok nie jest prawomocny i zapadł bez procesu - oskarżeni podczas śledztwa przyznali się do winy i zgodzili na dobrowolne poddanie się karze.