Od półtora roku do dwóch lat więzienia w zawieszeniu oraz grzywna - to kara dla ośmiu byłych piłkarzy Korony Kielce oraz byłego kierownika drużyny, Pawła W. Wszyscy zostali skazani za korumpowanie i usiłowanie korumpowania sędziów, obserwatorów PZPN i zawodników drużyn rywalizujących z Koroną w lidze.

Wyrok nie jest prawomocny i zapadł bez procesu - oskarżeni podczas śledztwa przyznali się do winy i zgodzili na dobrowolne poddanie się karze.

Paweł W. został skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata, 2 tys. zł grzywny i zakaz pełnienia funkcji związanych z organizacją profesjonalnych zawodów sportowych przez pięć lat.

Akt oskarżenia w sprawie korupcji w Koronie dotyczy sezonu 2003/04, kiedy klub walczył o awans do drugiej ligi; z 43 oskarżonych - działaczy, piłkarzy i sędziów piłkarskich - 28 dobrowolnie poddało się karze. W ubiegłą środę na kary więzienia w zawieszeniu, kary grzywny i kilkuletni zakaz pracy w zawodowym sporcie, kielecki sąd skazał byłych szkoleniowców Korony, Dariusza W. i Andrzeja W.