Katowickie Wodociągi zakręciły kurki z wodą. W związku z remontem do wieczora, do godz. 22 suche krany będą mieć mieszkańcy dzielnicy Brynów. Ale wody może też zabraknąć w Piotrowicach, Ochojcu, Kostuchnie i Podlesiu. Wodociągi zapewniają, że w tych rejonach Katowic na ulicach pojawią się beczkowozy.

Katowice bez wody. "Mamy zapasy" mówią mieszkańcy w rozmowie z reporterem RMF FM Marcinem Buczkiemi

3 beczkowozy będą kursowały w dzielnicy Brynów, w rejonie os. Zgrzebnioka. Kolejne 3 będą dostarczały wodę do dzielnic Ochojec i Piotrowice. Rozmieszczone zostaną wzdłuż ul. Jankego. W dzielnicy Kostuchna zostaną ustawione 2 beczkowozy przy ul. Szarych Szeregów. 3 beczkowozy będą w razie konieczności dostarczały wodę do mieszkańców Śródmieścia.

Zmienione menu w stołówce. Tak szkoła w dzielnicy Brynów radzi sobie z brakiem wody

W szkole podstawowej numer 65 w Dzielnicy Brynów dzień zaplanowano tak, żeby w budynku było jak najmniej dzieci. Część uczniów poszła do kina, teatru i planetarium. W szkole zrobiono wcześniej zapasy wody i zmieniono jadłospis tak, żeby było w nim jak najmniej potrwa do których przygotowania potrzebna jest woda. W menu w szkolnej stołówce dziś głownie naleśniki.