Jarosław Porwich, który do tej pory był posłem Kukiz'15, dołączył do koła poselskiego Wolni i Solidarni. Jak mówił, koło WiS jest "bardziej racjonalne i obowiązują w nim pewne zasady". Stanisław Tyszka (Kukiz'15) ocenił, że przejście Porwicha, to element "korupcji politycznej".'

Podjąłem decyzję o przystąpieniu do koła poselskiego Wolni i Solidarni - oświadczył Porwich w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak mówił, jest dumny, że będzie mógł współpracować z przewodniczącym koła WiS Kornelem Morawieckim. Jest to człowiek Solidarności Walczącej, który całe życie poświęcił dla Polski. Ja jestem, byłem i będę człowiekiem Solidarności - podkreślił Porwich.

Wyraził nadzieję, że wspólnie z Kornelem Morawieckim, zrobią wiele dobrych rzeczy dla Polski i Polaków.

Podjąłem taką decyzję, gdyż uważam, że koło WiS jest bardziej racjonalne, obowiązują w nim pewne zasady i jest coś takiego, jak odpowiedzialność
- wyjaśnił swoją decyzję Porwich. Jak dodał, "w sposób uporządkowany i usystematyzowany można osiągnąć konkretne cele".

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) powiedział PAP, że przejście Porwicha "to jest kolejny element typowej dla PO-PiS korupcji politycznej". To następne nieuczciwe, antydemokratyczne zagranie frakcji Mateusza Morawieckiego - ocenił Tyszka.

Zaznaczył, że lider Kukiz'15 Paweł Kukiz poprosił ostatnio tych, którzy nie chcą realizować programu Kukiz'15, czyli programu "rzeczywistej zmiany Polski - obniżenia podatków, odbiurokratyzowania gospodarki, budowy klasy średniej - żeby się od razu określili".

To oczywiście ze strony Porwicha zachowanie skrajnie nieuczciwe wobec wyborców, ale my się cieszymy, że w ten sposób wiemy, kto jest w polityce dla obywateli, a kto dla pieniędzy i własnych przywilejów - mówił Tyszka.

Po przejściu Porwicha, koło poselskie Wolni i Solidarni będzie liczyło sześciu posłów, a klub Kukiz'15 - 30

(ph)