To wyznania poniewczasie - tak wrocławski dziennikarz Grzegorz Braun komentuje dla RMF FM oświadczenie profesora Miodka. Sławny polonista i jednocześnie przeciwnik lustracji przyznał się do kontaktów z SB.

Byłem kąskiem bardzo atrakcyjnym w tym obłędzie, w którym teraz przyszło nam żyć – mówi RMF FM prof. Jan Miodek, oskarżony o współpracę z policją polityczną Polski. Dotknęło mnie coś, co stanowi istotę ostatnich miesięcy - atmosfera wzajemnej nieufności. czytaj więcej

Szkoda, że profesor Jan Miodek nie przyznał się do kontaktów z bezpieką zanim ruszył proces lustracyjny na uczelniach - tak w rozmowie z RMF FM, reżyser i dziennikarz Grzegorz Braun komentuje spóźnione wyznania wybitnego polonisty.

Nikogo nie skrzywdziłem – mówi RMF FM prof. Jan Miodek, komentując oskarżenia o współpracę z SB. Grzegorz Braun, który ujawnił informacje w tej sprawie, o ich zatajenie oskarża Leona Kieresa. Były szef IPN odpiera zarzuty twierdząc, że zawsze działał zgodnie z prawem. czytaj więcej

Braun jest bardzo tajemniczy jeśli chodzi o źródło swoich wiadomości: dzielę się wiedzą, która powziąłem - mówi tylko. Jak dodaje opinia publiczna ma prawo wiedzieć, kim naprawdę jest profesor Miodek: Bo przecież dezinformacją jest występowanie jako profesor, szef instytutu filologii polskiej, bez takiego dodatku, że również były konfident tajnej policji politycznej. Bez komentarza Braun pozostawia także odpowiedź na pytanie, jakie ma dowody tej współpracy. Odsyła do byłego szefa IPN Leona Kieresa.