Co będzie dalej, zobaczymy - stwierdził Jarosław Kaczyński po rozmowach z Donaldem Tuskiem. Prezes Prawa i Sprawiedliwości rozmawiał z szefem Platformy Obywatelskiej na temat ewentualnej koalicji.

Ta rozmowa pozwoliła nam nawzajem wiele zrozumieć - mówił Jarosław Kaczyński. Jak na pierwszy tego rodzaju krok, to bardzo dużo; napięcie opadło i dzisiaj jesteśmy po prostu w stanie rozmawiać. To nowe otwarcie po długiej przerwie w kontaktach – zaznaczał. Lepsze dobre otwarcie niż kiepski finał - wtórował mu Donald Tusk.

Lider PO dodał, że po tej rozmowie z większą nadzieją patrzy na to, co się będzie działo w Polsce przez najbliższe tygodnie, „a może nawet lata.”

Deklaracje na temat koalicji jednak nie padły. Czy więc jej powstanie w ogóle jest możliwe? Z szeregów PO płyną sygnały, że to PiS nie chce koalicji z Platformą, bo Jarosław Kaczyński nie umiałby się z tego wytłumaczyć elektoratowi skupionemu wokół ojca Rydzyka i że najwyraźniej gra na przedterminowe wybory, gdzie przewidywana niska frekwencja i zdyscyplinowani wierni wyborcy zapewniliby PiS-owi stabilność rządu. Posłuchaj relacji reporterki RMF Beaty Lubeckiej: