W Kancelarii Premiera zakończyło się spotkanie szefa rządu Donalda Tuska i prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Politycy rozmawiali o wprowadzeniu w Polsce euro, kryzysie finansowym i założeniach przyszłorocznego budżetu. Konkretów pojawiło się niewiele.

Różnimy się w poglądach, ale po raz pierwszy od dłuższego czasu miałem wrażenie dobrej woli ze strony opozycji - stwierdził na konferencji prasowej po spotkaniu Donald Tusk:

Rozmawialiśmy o podejmowaniu wspólnych działań rządu i opozycji wobec kryzysu finansowego na świecie - oznajmił premier. Jak dodał, Jarosław Kaczyński podziela pogląd rządu, że sytuacja godpodarcza Polski jest stabilna.

Polityków podzieliły natomiast zapatrywania na sprawę budżetu i wprowadzenia w Polsce wspólnej europejskiej waluty. Na osobnej konferencji prasowej Jarosław Kaczyński stwierdził jedynie, że premier zgodził się rozważyć propozycję przeprowadzenia referendum w sprawie przyjęcia euro. Nie rozstrzygnięto również sporu o zmiany w konstytucji, niezbędne do wprowadzenia w Polsce europejskiej waluty już w 2012 roku. Przed spotkaniem pojawiały się informacje, że Donald Tusk zgodzi się podczas rozmów na przeprowadzenie referendum w zamian za zgodę PiS na zmiany w ustawie zasadniczej. Informacje te potwierdził szef klubu PO Zbigniew Chlebowski:

Po spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim premier zapowiedział również, że na szczycie Unii Europejskiej 7 listopada Polskę reprezentować będzie jedna osoba: