Aż 144 punkty karne za wykroczenia i przestępstwa drogowe zebrał w ciągu kilkudziesięciu minut 23-letni pirat drogowy. Zatrzymała go policja w Bełchatowie. Mężczyźnie, w którego organizmie stwierdzono ponad 2 promile alkoholu, grozi kara do 8 lat więzienia.

Pościg za piratem miał miejsce wczoraj. Patrol próbował zatrzymać kierującego mazdą. Mimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie reagował. Pirat swoją ucieczkę rozpoczął od wyprzedzania na podwójnej ciągłej, później jechał m.in. na pasie wyłączonym z ruchu, wyprzedał pojazdy na skrzyżowania, zajeżdżał drogę innym pojazdom i zdecydowanie przekraczał dozwoloną prędkość.

Funkcjonariuszom udało się zatrzymać 23-latka dopiero w położonej kilka kilometrów od Bełchatowa miejscowości Rząsawa. Mężczyzna był agresywny i stawiał opór interweniującym policjantom. Został obezwładniony.

Pirat nie miał przy sobie dowodów rejestracyjnego i ubezpieczenia OC. Okazało się również, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Wkrótce odpowie przed sądem za 28 wykroczeń i dwa przestępstwa drogowe.