Dolnośląska policja poszukuje bandytów napadających na banki i konwoje z pieniędzmi. Napady łączy jeden element - rabusie uciekają na motocyklu. W zeszłym tygodniu z banku na wrocławskich Bielanach mężczyźni w kombinezonach motocyklistów ukradli sto tysięcy złotych. Wczoraj podobni do nich gangsterzy próbowali okraść konwój z pieniędzmi w Oławie, jednak wystraszyli ich ochroniarze.

Policja nie ma jednak pewności, że tych napadów dokonują ci sami ludzie. W ogóle bardzo mało wiadomo o obu napadach. Prawie nikt nic nie widział, dlatego policja prosi świadków o jakiekolwiek informacje dotyczące zarówno napadu na bank na Bielanach, jak i próby kradzieży pieniędzy z konwoju w Oławie.

Poszukujemy mężczyzn poruszających się motocyklem koloru ciemnego, typu ścigacz. Może to być Honda 600, lub BMW - mówi reporterce RMF FM Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji. I dodaje, że motocyklem poruszali się dwaj rośli, dobrze zbudowani mężczyźni. Jakiekolwiek informacje można przekazywać bezpośrednio policji, lub za pomocą maila.