Poznański Sąd Apelacyjny ogłosi wyrok w sprawie rekordowego odszkodowania dla ofiary księdza pedofila. Nie był to jednak jedyny ważny wyrok, który zapadł we wtorek. W Krakowie zapadł sąd zakazał Dominikowi Tarczyńskiemu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o Bogdanie Wencie, a w Warszawie sąd odmówił odroczenia wykonania wyroku skazującego Marka Falentę nazywanego „mózgiem” afery podsłuchowej. Ważne rzeczy działy się również poza salami sądowymi: na Bałtyku doszło do awarii promu z 335 osobami na pokładzie, a mistrzowie świata w siatkówce zostali uhonorowani wysokimi odznaczeniami państwowymi. W Warszawie odbył się protest policjantów.To wydarzenia, którymi żyły Polska i świat we wtorek. Najważniejsze wydarzenia zebraliśmy dla Was w naszym zestawieniu!

Awaria promu na Bałtyku. Na pokładzie było prawie 300 pasażerów

Prom Regina Seaways zapalił się na Bałtyku, na rosyjskich wodach, 135 kilometrów od Kaliningradu - podały litewskie media. Według agencji Ria Novosti ogień został szybko stłumiony. Z kolei duńska firma DFDS, właściciel tej jednostki, twierdzi, że nie było ognia, a jedynie dym spowodowany usterką


Milion zł dla kobiety molestowanej przez księdza. Wyrok utrzymany

Poznański Sąd Apelacyjny ogłosi wyrok w sprawie rekordowego odszkodowania dla ofiary księdza pedofila. Utrzymał w mocy decyzję pierwszej instancji.


Mundurowi w Warszawie: Petycja w Pałacu Prezydenckim i konfetti na Placu na Rozdrożu

"Mało kto jest w stanie zgodzić się na wstąpienie do służby za pieniądze oferowane funkcjonariuszom na start" - mówili związkowcy mundurowi protestujący w Warszawie. We wtorek, do stolicy, przyjechało z całej Polski około 30 tysięcy funkcjonariuszy policji, straży granicznej i straży pożarnej. To szacunki organizatorów. Protestujący złożyli petycję w Pałacu Prezydenckim oraz w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Na Placu Na Rozdrożu rozsypali konfetti.


Małgorzata Kidawa-Błońska o "taśmach Morawieckiego" : Szef rządu jest niewiarygodny


"Teraz odkrywamy drugie oblicze premiera Mateusza Morawieckiego na nagraniach z Sowy i Przyjaciół" - mówi wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska o "taśmach Morawieckiego". Jak dodaje gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM "szef rządu jest niewiarygodny". "Gdyby nagrania dotyczyły byłego premiera Donalda Tuska, to co by się tutaj działo" - stwierdza wicemarszałek z ramienia PO.

Marek Falenta trafi za kraty? Sąd nie zgodził się na odroczenie

Sąd Okręgowy w Warszawie nie uwzględnił wniosku obrońców Marka Falenty o odroczenie mu wykonania kary 2,5 roku więzienia w związku z aferą podsłuchową. Falenta ubiegał się o odroczenie z powodu stanu zdrowia.


Sądowe starcie Wenty i Tarczyńskiego. Jest prawomocny wyrok

Sąd Apelacyjny w Krakowie zakazał posłowi Prawa I Sprawiedliwości Dominikowi Tarczyńskiemu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o kandydacie na prezydenta Kielc, Bogdanie Wencie. Chodzi o słowa dotyczące "współpracy czy identyfikowania z komunistycznymi bandytami" i "trenowania pałowania na głowach Polaków".


Siatkarze odebrali wysokie odznaczenia państwowe

Zawodnicy drużyny mistrzów świata w siatkówce odebrali w Pałacu Prezydenckim wysokie odznaczenia państwowe. Najlepszy zawodnik turnieju finałowego MŚ Bartosz Kurek odznaczony został Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Uroczyste spotkanie rozpoczęło się od odegrania hymnu.

Jerzy Kwieciński: Mamy w przygotowaniu ponad 100 tysięcy mieszkań

"Mamy w przygotowaniu ponad 100 tysięcy mieszkań" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM o projekcie Mieszkania Plus minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Gość Roberta Mazurka był pytany o terminy oddania domów w ramach rządowego programu. Minister wskazał też, że wybranych jest w całym kraju ponad 400 lokalizacji pod nowe domy i osiedla. Nasz gość przypomniał również, że już w tej chwili oddanych jest prawie pół tysiąca mieszkań.(nm)