W Gdańsku zakończyło się spotkanie prezydenta Lecha Kaczyńskiego z przedstawicielami „Solidarności”. Na uroczystościach rocznicy Porozumień Sierpniowych zabrakło niestety stoczniowców, którzy 26 lat temu walczyli o postulaty. Nie wzięli udziału w spotkaniu, bo pracowali.

Zaledwie 150 metrów od miejsca, w którym świętowały VIP-y, na wielkim rusztowaniu pracowali stoczniowcy. Oni także strajkowali i obalali komunizm. Mamy zadania i trzeba się ze wszystkich wywiązywać - mówi jeden z pracowników. Wie pan, jak to jest – trzeba pracować - dodaje.

Prezydent Kaczyński w swoim przemówieniu powiedział, że w ciągu ostatnich lat, czyli za prezydentury Kwaśniewskiego i Wałęsy, zapomniano o ludziach, którzy zasługują, by o nich pamiętano. Teraz zapomniano o zwykłych stoczniowcach, bez których nie byłoby strajków i Sierpnia '80.

Zobacz również:

Na oficjalnych uroczystościach nie pojawił się Lech Wałęsa. Były prezydent wraz z Donaldem Tuskiem złożył wcześniej kwiaty pod pomnikiem Poległych Stoczniowców, ponieważ nie chciał spotkać się z Kaczyńskim.