Do 25 wzrosła liczba pseudokibiców, zatrzymanych po wczorajszych burdach w Chorzowie i Sosnowcu. Przed meczem piłkarskiej ekstraklasy Ruch Chorzów – Arka Gdynia chuligani zaatakowali funkcjonariuszy, czekających przed dworcem PKP Chorzów Batory na kibiców Arki Gdynia i Polonii Bytom. Do zamieszek doszło również na stadionie w Sosnowcu. Policja zapowiada, że to nie koniec zatrzymań.

Funkcjonariusze ciągle analizują materiały filmowe, wykonane przez policyjne zespoły monitorujące. Mają one pomóc w identyfikacji pozostałych osób, które uczestniczyły w ataku na policjantów w Chorzowie. Napastnicy rzucali w funkcjonariuszy kamieniami, koszami na śmieci i innymi niebezpiecznymi przedmiotami. W odpowiedzi policjanci użyli broni gładkolufowej i armatek wodnych. Zatrzymano pięć osób w wieku od 14 do 34 lat.

Do zamieszek doszło również na stadionie w Sosnowcu podczas drugoligowego meczu miejscowego Zagłębia z Pogonią Szczecin. W stadionowych burdach uczestniczyli kibice obu drużyn. Zatrzymano 20 chuliganów, którzy trafili do policyjnych aresztów i izby wytrzeźwień.