Wrocławski sąd apelacyjny utrzymał wyrok 25 lat więzienia dla Krystiana B., oskarżonego o zamordowanie kochanka swojej byłej żony. Bardzo podobne zabójstwo skazany opisał w powieści zatytułowanej "Amok". Wyrok jest prawomocny.

Biegli uznali, że istnieją podobieństwa między postacią Chrisa z "Amoku" i Krystianem B. - danych biograficznych, środowiska społecznego, cech osobowości i sposobów reagowania.

Z wyroku sądu apelacyjnego niezadowoleni są rodzice ofiary. Straciliśmy syna, więc... co to jest 25 lat? Myślę, że po 8-9 latach wyjdzie, a ja jestem takiego zdania, że jak ktoś raz zamorduje, to jeszcze zamorduje, będzie się mścił - mówiła po rozprawie matka ofiary:

Do zabójstwa Dariusza J. doszło 13 listopada 2000 roku. Zabójcy nie udało się ustalić, więc śledztwo umorzono. Policja ponownie rozpoczęła dochodzenie dopiero w 2005 roku.

W tym czasie B. podróżował po całym świecie zaś z krajów, w których przebywał, ktoś wchodził na strony internetowe TVP i programu "997", gdzie znajdowały się informacje o zabójstwie Dariusza J. i postępach śledztwa.

Wyrok sądu apelacyjnego jest prawomocny, obrońca Krystiana B. może jeszcze jedynie starać się o jego kasację.