Policjanci próbujący ustalić tożsamość dziecka znalezionego tydzień temu w stawie na peryferiach Cieszyna ciągle weryfikują docierające do nich zgłoszenia. Po otrzymanych telefonach sprawdzono dotychczas około 200 rodzin z całej Polski.

W samym woj. śląskim chłopców w podobnym wieku mieszka około 50 tys. Cały czas zgłaszają się ludzie, którzy informują, że np. od dłuższego czasu nie widzieli dziecka sąsiadów.

Rodziny z powiatu cieszyńskiego sprawdzają sami cieszyńscy policjanci. Jeśli informacja dotyczy innych części kraju, rozsyłane są telegramy do odpowiednich jednostek.

Leżące w stawie ciało zauważyli 19 marca po południu dwaj przechodzący w pobliżu chłopcy. Z przeprowadzonej sekcji zwłok wynika, że przyczyną śmierci dziecka był prawdopodobnie uraz jamy brzusznej. Wiek chłopczyka specjaliści ocenili na 12-18 miesięcy. Wszystko wskazuje na to, że dziecko już nie żyło, kiedy ktoś wrzucił je do stawu.

Wszystkie osoby, które mogą coś wnieść do śledztwa, proszone są o kontakt z cieszyńskimi policjantami pod numerem telefonu 33 851 62 55 lub z najbliższą jednostką policji, pod numerami 997 i 112.