Zamieszanie wokół głosowania w Sejmie ws. KRS to główny temat piątku. Opozycja domaga się pilnych wyjaśnień. Jedną z informacji dnia była też bakteria New Delhi w szpitalu klinicznym numer 2 w Rzeszowie. Pisaliśmy też m.in. o zarzutach dla właściciela prywatnej telewizji i Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach Arkadiusza H. oraz prezesa Izby Gospodarczej Transportu Lądowego Mariusza S. Oto nasze podsumowanie dnia!


"Trzeba anulować, bo przegramy". Głosowanie ws. KRS opozycja nazywa "rażącym złamaniem prawa"

Opozycja domaga się pilnych wyjaśnień po anulowaniu przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek pierwszego, nocnego głosowania nad wyborem posłów-członków Krajowej Rady Sądownictwa. Lewica złożyła wniosek do prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa.

Chwilę po północy marszałek Sejmu Elżbieta Witek zarządziła głosowanie nad wyborem posłów-członków Krajowej Rady Sądownictwa. I wtedy zaczęły się problemy. W głosowaniu użyto metody wielokrotnego wyboru. I choć marszałek Sejmu tłumaczyła, jak używać przycisków, to część parlamentarzystów zgłaszała problemy.

Obserwujący nocne wydarzenia w Sejmie dziennikarz RMF FM Patryk Michalski relacjonował, że w trakcie głosowania niektórzy posłowie pogubili się, bo za jednym razem politycy na swoich urządzeniach do głosowania mieli wybrać cztery osoby z sześciu kandydatur. Wtedy padły z ust poseł PiS Joanny Borowiak słowa, skierowane do marszałek Witek: "Trzeba anulować, bo przegramy".

 

ZOBACZ TUTAJ - PUBLIKUJEMY stenogramy z nocnego głosowania ws. KRS

"Nastąpiło zawieszenie czytników", "Marszałek nie znała wyniku". CIS o głosowaniu ws. KRS
 

Budka: Przygotowany wniosek o odwołanie marszałek Sejmu Elżbiety Witek

Przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka poinformował w piątek, że przygotowany został wniosek o odwołanie marszałek Sejmu Elżbiety Witek z funkcji w związku z sejmowym głosowaniem ws. wyboru członków KRS. Jak dodał, oczekuje też pilnego spotkania z marszałek Sejmu.

Zarzuty dla dewelopera i właściciela telewizji. Łapówki wręczali przez senatora Koguta?

10 osób, w tym między innymi: właściciela największej w Małopolsce firmy deweloperskiej Stanisława Ł., właściciela prywatnej telewizji i Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach Arkadiusza H. oraz prezesa Izby Gospodarczej Transportu Lądowego Mariusza S. zatrzymali funkcjonariusze agencji krajowskiej delegatury CBA. Zatrzymani usłyszeli zarzuty korupcyjne.

Bakteria New Delhi w rzeszowskiej klinice. Jednym z trojga pacjentów jest 14-latka

Bakteria New Delhi w szpitalu klinicznym numer 2 w Rzeszowie. Odporne na antybiotyki i zagrażające życiu bakterie wykryto u trzech pacjentów przebywających na oddziale intensywnej terapii. Jedną z zakażonych osób jest 14-letnie dziecko.

Grodzki: Będą poprawki do ustawy o finansowaniu trzynastych emerytur

"Z pewnością będą zgłoszone poprawki do ustawy o finansowaniu trzynastych emerytur z Funduszu Solidarnościowego" - powiedział marszałek Senatu Tomasz Grodzki, który spotkał się przedstawicielami środowisk osób z niepełnosprawnościami.


"Agent Tomek" musiał wpłacić pół miliona złotych kaucji

Tomasz K. - były agent Centralnego Biura Antykorupcyjnego i były poseł Prawa i Sprawiedliwości - musiał wpłacić pół miliona zł kaucji i nałożono na niego zakaz opuszczania kraju. Prokuratura postawiła “agentowi Tomkowi" sześć zarzutów - dotyczą one m.in. prania brudnych pieniędzy.