Cały świat przygląda się rozwojowi sytuacji związanej z koronawirusem, którego epidemia wybuchła w Chinach. Parlament Europejski poparł umowę o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Decyzja ta otwiera formalnie drogę do brexitu. Trybunał Konstytucyjny wstrzymał wykonywanie uchwały trzech izb Sądu Najwyższego. W środę odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami klubów PiS, KO, Lewicy, PSL-Kukiz15 oraz koła Konfederacji w Pałacu Prezydenckim. Rozmowy dotyczyły wymiaru sprawiedliwości.

Epidemia koronawirusa: Rozprzestrzenia się szybciej niż SARS

Cały świat przygląda się rozwojowi sytuacji związanej z koronawirusem, którego epidemia wybuchła w Chinach. Do tej pory w Państwie Środka potwierdzono niemal 6 tys. zakażeń i ponad 130 zgonów spowodowanych wirusem. Chińskie władze praktycznie odcięły od świata 11-milionowe miasto Wuhan. W różnych krajach na świecie odnotowano kilkadziesiąt przypadków zakażenia, m.in. w Tajlandii, Tajwanie, Australii, USA, Francji, Niemczech i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Część linii lotniczych zawiesza loty do Chin, a rządy przygotowują ewakuacje swoich obywateli przebywających w Państwie Środka.


Po spotkaniu Andrzeja Dudy z reprezentantami parlamentu. Prezydent nie zdradził, czy podpisze ustawę dyscyplinującą

W środę odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami klubów PiS, KO, Lewicy, PSL-Kukiz15 oraz koła Konfederacji w Pałacu Prezydenckim. Rozmowy dotyczyły wymiaru sprawiedliwości. W czasie spotkania Andrzej Duda miał zająć jednoznaczne stanowisko w sprawie statusu sędziów wybranych przez nową KRS. "Prezydent wyraźnie wskazał na konstytucyjne prerogatywy do powoływania sędziów; status sędziego jest przesądzony przez odebranie ślubowania od prezydenta RP" - zaznaczył wiceszef KPRP Paweł Mucha. Prezydent nie zdradził, czy zawetuje ustawę dyscyplinującą sędziów.


Wykonywanie uchwały trzech izb SN wstrzymane przez TK. "Działanie niezgodne z prawem"

Trybunał Konstytucyjny wstrzymał wykonywanie uchwały trzech izb Sądu Najwyższego. W Monitorze Polskim ukazało się w środę postanowienie w tej sprawie. Jest ono związane z wnioskiem o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego między sądem, Sejmem i prezydentem. "Postanowienie TK nie może być skuteczne" - mówi rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski.

PE poparł umowę o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE

Parlament Europejski poparł umowę o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Decyzja ta otwiera formalnie drogę do brexitu.

Marian Banaś: NIK nie ma możliwości skutecznego kontrolowania specsłużb

Służby specjalne poza kontrolą NIK. Przeprowadzenie skutecznej, efektywnej kontroli działania służb uważam za niemożliwe - twierdzi Prezes Najwyższej Izby Kontroli. To cytat z pisma, skierowanego do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Brat znanego polityka zatrzymany z narkotykami

Młody raper Filip J., brat polityka Solidarnej Polski, został zatrzymany z narkotykami. Jak dowiedział się reporter RMF FM, mężczyzna usłyszał już zarzuty.


Szkolenia z udzielania pierwszej pomocy i warsztaty z pieczenia chleba. Strażacka jednostka w Bogdanówce tętni życiem!

Strażacy uczą, jak udzielać pierwszej pomocy, a gospodynie, jak upiec tradycyjny chleb - młodzież, która spędza ferie, uczestnicząc w zajęciach organizowanych przez strażaków-ochotników w małopolskiej Bogdanówce, nie może narzekać na nudę! Właśnie w Bogdanówce w ramach naszej charytatywnej akcji Lepsze Jutro z RMF FM w 2018 roku wyremontowaliśmy i wyposażyliśmy trzy sale w remizie miejscowej OSP. Od tego czasu jednostka tętni życiem.