W weekend cały czas docierały do nas informacje o ogromnych pożarach lasów w Amazonii. Do walki z żywiołem oddelegowano tysiące żołnierzy. Dużo radości przysporzyli nam polscy kajakarze, którzy na mistrzostwach świata zdobyli aż siedem medali. Poznaliśmy też zwycięzcę Green Film Festivalu.

Żołnierze wysłani do walki z pożarami w Amazonii

W Brazylii do walki z pożarami lasów w Amazonii oddelegowano lotnictwo wojskowe i 44 tys. żołnierzy - podaje Associated Press. Media informują o kilkuset nowych ogniskach pożaru.


Konwencja Lewicy. "Polska musi zadbać o zwykłych ludzi"

Polska musi zadbać o zwykłych ludzi - taką Polskę zbuduje lewica - mówił lider partii Lewica Razem Adrian Zandberg podczas sobotniej konwencji ugrupowań lewicowych: SLD, Wiosny i Lewicy Razem, które wspólnie startują w wyborach z listy Sojuszu.

Morawiecki zapowiada dopłaty dla rolników poszkodowanych z powodu suszy

Rząd zdecydował o przyznaniu rolnikom 1000 zł dopłaty do hektara w związku z suszą, jeśli straty są wyższe niż 70 proc. Taką informację przekazał premier Mateusz Morawiecki podczas II święta "Wdzięczni Polskiej Wsi" w Kolnie (Podlaskie).

Wieczór kawalerski zakończony tragedią. Zarzuty i areszt dla 35-latka

Zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa usłyszał 35-latek zatrzymany bo tragedii na wieczorze kawalerskim w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Sławie. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu go na trzy miesiące.

MŚ w kajakarstwie: Polacy zdobyli siedem medali!

Sześć srebrnych medali i jeden brązowy - to dorobek polskiej reprezentacji w mistrzostwach świata w węgierskim Szegedzie. Trzy kwalifikacje olimpijskie wywalczyły kajakarki i dwie (komplet) kanadyjkarze.

Polskie siatkarki pokonały Portugalię

"W sobotę trzeba było wyjść na boisko i zrobić swoje. Dziewczyny pokazały bardzo duży profesjonalizm" - powiedział trener reprezentacji polskich siatkarek, które pokonały w Łodzi Portugalię 3:0 (25:14, 25:16, 25:11) w swoim drugim meczu grupy B mistrzostw Europy. To drugie zwycięstwo biało-czerwonych w trwającym od piątku turnieju. Kolejnym rywalem gospodyń turnieju będzie w poniedziałek Ukraina.

Green Film Festival: "Welcome to Sodome" z nagrodą główną!

W sobotę odbyła się gala finałowa 2. edycji Kraków International Green Film Festival - festiwalu filmów ekologicznych! Główny laur trafił do dzieła “Welcome to Sodome" o wysypisku śmieci w Ghanie.

Kąpielisko u podnóża kalwarii. Fakty znad wody! Byliśmy w Morawicy

Jedno z najmłodszych miast w Polsce odwiedziliśmy dziś w wakacyjnym cyklu Fakty znad wody w RMF FM. W ten weekend zaprosiliśmy was na Kielecczyznę. Od rana byliśmy nad zalewem w Morawicy pod Kielcami, która prawa miejskie ma od nieco ponad dwóch lat. Sam zalew jest jednym z najmłodszych kąpielisk w regionie świętokrzyskim.

Na piaszczystej plaży podziwialiśmy specjalny pokaz karate, a wszyscy chętni plażowicze mogli zaprezentować fragmenty Faktów RMF FM, będąc zanurzeni w wodzie zalewu.

Więcej o zalewie w Morawicy i sobotniej akcji Fakty znad wody przeczytasz TUTAJ>>>